Bu GECCE Unutulmaz!

Geçtiğimiz hafta Pazartesi akşamı  Swissotel the Bosphorus’ ta muhteşem bir GECCE’ye şahit olduk.

Duayen Kenan Erçetingöz ve kendi güzel kalbi güzel sevgili eşi, canım arkadaşım Gül Erçetingöz’ ün sonsuz emekleriyle oluşturulup Oscar ödül töreni kadar göz kamaştırıcı hale gelen ve bu yıl 18. düzenlenen Gecce Mekan Ödülleri gecesi Kenan Erçetingöz’ün mesleğindeki 40. Yılı olması nedeniyle gecce daha anlamlı ve özeldi.

Öyle ki, hemen yanı başındaki statta  Türkiye’nin en güçlü takımlarının derbi maçı olmasına rağmen rkiye’nin seçkin isimleri maçı değil GECCE Mekan Ödül töreninde olmayıtercih edip gecceye akın ettiler. 

Ben buna ‘ Erçetingöz Etkisi ‘ diyorum.

Çünkü bu kadar ünlü sanatçıyı, mekan sahibini,işadamlarını bir araya getirmeyi sadece sevgili Gül-Kenan Erçetingöz başarabilir.

Davetleri tüm sıcakkanlılığı ile karşılayan ve sunuculuğunu da Öykü Serter ile birlikte yapan Gecce.com İmtiyaz sahibi ve kurucusu sevgili Kenan Erçetingöz baştan sona mükemmel organize edilen uluslararası standartlarda bir gecce’ye imza attı. 

Kimler kimler yoktu ki GECCE’de.. 

Orhan Gencebay, Sibel Can, Beyazıt Öztürk, Deniz Seki,Gönül Yazar, Güneri Civaoğlu, Erkan Petekkaya, Muazzez Ersoy, Yıldız Tilbe, Oktay Kaynarca, Bengü, Yılmaz Vural, Ender Saraç, sevgili Burcu Kıratlı – Sinan Akçıl çifti benim görebildiklerimden sadece birkaçı idi.

Yalnızca sanatçılar değil İstanbul ve de Türkiye’nin en gözde mekan sahipleri de gecce’de yer almışlardı.

Türkiye’de henüz Gastronomi diye bir şey bilinmiyorken Kenan Erçetingöz’ün oluştuğu Gurme Kurulu tarafından özenle seçilen mekanların ödüllendirildiği Gecce Mekan ödülleri olunca en gözde mekanların sahipleri ödüllerini aldı.

Gecce’ye Özel Ödüller..

Gecce ‘de Duayenler’den başlayarak İmza Mekanlar, Popüler Mekanlar, Vazgeçilmez Lezzetler, Semtin En iyi mekanları, En iyi Et ve Kebap Mekanları, En iyi Balıkçılar, Türkiye’den Dört Mevsim En İyiler kategorilerinde ödüller verildi. 

DUAYENLER

Cüneyt Asan, Beyti Güler, Bayram Yıldız, Rasim Özkanca.Ödülleri Orhan Gencebay verdi.

İMZA MEKANLAR

Sunset Grill & Bar, Paper Moon, Nicole Restaurant, Galvin Ristorante, Toi Restaurant, 29, Frankie İstanbul Ödülleri Güneri Cıvaoğlu verdi.

VAZGEÇİLMEZ LEZZETLER

Mükellef Karaköy, Kiss the Frog, Dragon Restaurant, 1924 İstanbul, Morini Restaurant, Feriye Palace, Chalet Ödülleri Sinan Akçıl ve Serkan Kaya verdi.

 

SEMTİN EN İYİ MEKANLARI

Midpoint, Loggia, Cookshop, Namlı Gurme, The Galliard, Salomanje, Mahkeme Lokantası Ödülleri Oktay Kaynarca ve Ebru Erke verdi.

EN İYİ ET VE KEBAP MEKANLARI

Nusr-Et, Günaydın Et, Develi, Grill Polonez, Kalbur Et, Mestet Steak House,
Fiko Ocakbaşı Ödülleri Mustafa Ceceli verdi.

EN İYİ BALIKÇILAR

Kıyı Restaurant, Yüksel Balık, Meos Balık, Mavi Balık, Calipso Fish, Azur Yeniköy,
Zıpkın Balık, SeaSpice İstanbul Ödülleri Alişan verdi.

POPÜLER MEKANLAR

Cantinery, Parle, 16 Roof, People, Zuma Restaurant, Serafina, Lucca
Ödülleri Muazzez Ersoy ve Yıldız Tilbe verdi.

TÜRKİYE’DEN DÖRT MEVSİM EN İYİLER

Ankara Trilye, Antalya 7 Mehmet, Bodrum Sait, Kar’s Otel Oklava Restoran,
Ayvalık Bay Nihat, Urla Ayşe Hanım Konağı .Ödülleri Deniz Seki verdi.

ÖZEL ÖDÜL

Özel ödül ise benimde çok beğendiğim ve örnek olmasını istediğim ‘Toprağın Kadınlarından Sofralara’ projesi ile Big Chefs  Gamze Cizreli’nin oldu.

Gecce’de Sosyal Sorumluluk ‘ta unutulmamıştı ve İzmir’den İyilik Atölyesi ödül aldı.


Bu özel gecce’ye damgasını vuran performanslar ise muhteşem sahne performansları ile Berkay ve  dünya’da en fazla dinlenilen sanatçı ödülüne sahip Lou Bega ‘nın şovu oldu.

Gecce ‘de Swiss Otelin Executive şefi.. tarafından hazırlanan menü hem lezzet hemde sunum olarak bizlerden tam puan aldı.

Gecce boyunca hepimiz eğlendik, uzun bir süredir gecce.com ailesinin bir ferdi olarak böylesine unutulmaz bir gecce’ye katılmışken bunu yazmadan geçemedim.

İstenirse mükemmel organizasyonlarında yapılabileceğini gösteren emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklam

nerminyurtoglu tarafından yayımlandı

www.nerminyurtoglu.com www.nytmco.com

%d blogcu bunu beğendi: